Підтримати 

Інструкція по заповненню договору безоплатного користування житловим приміщенням (позички)

Наполегливо рекомендуємо укладати договір, вказуючи у ньому ваші умови користування житлом. Він забезпечує юридичний захист та допомагає письмово зафіксувати домовленості між незнайомцями.

Договір створений у формі своєрідного конструктора. У ньому потрібно обрати відповідь, яка найбільше пасує із наявних, або деінде додати власний варіант. Кожне таке місце позначене коментарем з описом того, що потрібно додати.

Орієнтовний час заповнення договору — 10 хвилин.

1. Загальні дані

У першому розділі оберіть вид житла, яке передається у користування, вкажіть інформацію про нього (адреса, площа, документ, на підставі якого позичкодавець володіє цим житлом), а також вкажіть осіб, які будуть проживати.

2. Побутові умови

У третьому розділі оберіть основні побутові умови, якими обладнане житло (наприклад, туалет, водопостачання, електроенергія тощо). Не потрібно детально перераховувати побутову техніку та меблі у кімнатах, це варто вказати в іншому документі, про який ідеться далі.

3. Правила користування житлом

У четвертому розділі передбачені стандартні правила користування житлом. Однак, за взаємною згодою, ви можете зазначити додаткові умови. Наприклад, додати заборону на паління тютюнових виробів чи вживання алкоголю у приміщенні тощо.

4. Умови оплати комунальний послуг

У пʼятому розділі вкажіть умови оплати комунальних послуг. Якщо за них сплачує позичкодавець, ніяких додаткових умов не потрібно. Якщо за них сплачує користувач, потрібно вибрати з переліку конкретні послуги або вказати власний варіант.

Договором передбачено три способи оплати комунальних послуг користувачем:

  1. Банківський переказ на рахунки комунальних служб. Факт оплати фіксується квитанціями та банківською електронною системою автоматично.

  2. Передача готівки позичкодавцю. Факт передачі грошей фіксується у розписці, шаблон якої знаходиться після договору.

  3. Можна передавати кошти будь-яким способом без підтвердження та розписок. Якщо позичкодавець протягом трьох днів з дня завершення строку на оплату не надіслав користувачу повідомлення з вимогою оплатити комунальні послуги, вони вважатимуться сплаченими.

5. Сторони та термін дії договору

Важливо вказати свої контактні дані у девʼятому розділі, дату закінчення договору (виселення) у десятому розділі та підписати договір.

Зверніть увагу на умови припинення договору та строки, за які необхідно попередити іншу сторону про виселення.

6. Умови передачі та повернення житла

Умови передачі та повернення житла мають два варіанти:

Підписати акт передачі, шаблон якого знаходиться після договору. Це найкращий варіант, оскільки в акті можна зафіксувати всю побутову техніку, меблі, які є в приміщенні, записати показники лічильників на момент заселення тощо. Фіксація стану житла може полегшити суперечки у випадку зникнення або поломки речей. Якщо сторони підписали акт передачі, під час виселення необхідно підписати інший акт — про повернення житла.

Не підписувати акти і сподіватися на добросовісність сторін. У такому випадку фактом повернення житла вважається відсутність письмових претензій позичкодавця протягом трьох днів з дня припинення договору (виселення).